Konuşmacı Ajansı, Konuşmacı Bürosu... AnasayfaE-MailSitemapEnglish
Facebook - CSA Celebrity Speakers Turkey Twitter - CSA Celebrity Speakers Turkey Linked-in - CSA Celebrity Speakers Turkey  
Celebrity Speakers CSA'nın portfoyündeki uluslararası üne sahip konuşmacılarCelebrity Speakers CSA tarafından düzenlenen konferanslar Celebrity Speakers tarafından verilen butik workshoplarCelebrity Speakers - Konuşmacı Organizasyonu HakkındaCelebrity Speakers’ın Türkiye ve Dünya genelinde hizmet verdiği kurumlarCelebrity Speakers CSA, iletişim bilgileri
     
Global Konuşmacılar
Global Konuşmacılar
Lokal Konuşmacılar
Lokal Konuşmacılar
Kitaplar
Kitaplar
E-bülten'e üye olun
E-Posta
Abhazya'nın Bağımsızlığı ve Kafkasya'nın Geleceği Abhazya'nın Bağımsızlığı ve Kafkasya'nın GeleceğiMayıs 2009'da İstanbul'da düzenlenen uluslararası konferansta sunulan bildirilerin toplandığı kitapta aşağıdaki soruların yanıtları irdelenmektedir.

Abhazya, “ulusların kendi kaderlerini belirleme hakkı” ilkesi, tarihi gerçekler, siyasi-hukuki normlar ve uluslararası teamüller bakımından bağımsız devlet hakkına sahip midir? Abhazya’nın 1993’den beri sahip olduğu “de facto” bağımsızlık ne anlama gelmektedir?

Kuzey Kafkasya’da barış ve istikrarın sağlanması için Rusya ve Türkiye’ye ne görevler düşmektedir? Rusya ve Türkiye’nin bölge politikaları nasıl olmalıdır? Öncelikli misyon nedir? Abhazya’ya ulaşım imkanlarının geliştirilmesi, özellikle Türkiye’den deniz ve havayolunun açılması ne önem taşımaktadır?

Abhazya’nın siyasi, ekonomik ve demografik yapısını güçlendirmede büyük çoğunluğu Türkiye’de yaşayan diyasporanın rolü ne olmalıdır?

Diyasporanın tarihi misyonunu yerine getirebilmesi nasıl mümkün olur?

Dünya açısından Kuzey Kafkasya, sadece stratejik coğrafi önemi olan bir bölge midir? 
CSA Celebrity Speakers